+38 (063) показати 731-01-00
+38 (067) показати 271-76-67
office@promstanok.com

Новини

Як правильно вибрати рейсмус?

Мова буде іти про професійні верстати, тому якщо ви шукаєте рейсмус вагою в 30 кг, попрошу пропустити дану статтю, так як професійний промисловий рейсмус – ніколи не буде переносним, чи виготовленим із використанням капронових або силумінових деталей, а як правило буде виготовлений з чавуну.

Рейсмусові верстати – поділяються на односторонні, двосторонні і трьохсторонні.

Розглянемо найпопулярніший і найбільш універсальний – односторонній рейсмусовий станок (далі – рейсмус).

 

Дані рейсмуси бувають з можливістю різної ширини і товщини обробки, тому залежно від даних параметрів – змінюється і потужність двигуна на кожному верстаті.

 

При виборі ширини обробки рейсмуса – ми орієнтуємось на найширшу заготовку, яку ми будемо пропускати через даний верстат (найпопулярніша ширина – 630-640мм)

 

Вибираючи висоту оброблюваної деталі – ми орієнтуємось на заготовку, яку ми будемо обробляти по краях по довжині (зазвичай не більше ніж 20 см)

 

Наступний етап – ножовий вал:

Тут важлива кількість ножів, діаметр вала і швидкість обертання, так як чим ширший діаметр вала – тим більша швидкість руху ножа і чистіша обробка. Також для комфортної роботи – ідеальна кількість ножів – 4, тоді вал ідеально збалансований, а ножі не тач часто ступлюються як на трьохножовому валі. Нормою для промислового застосування – вважається можливість знімання стружки до 5 мм, хоча така товщина не завжди потрібна, але запас не зашкодить.

Також існує ножовий вал кукуруза, в якого є своя кількість прихильників і противників, тому дана тема заслуговує на окремий розгляд.

 

Вал подачі – не менш важливий ніж ширина, потужність і характеристики ножового валу, бо саме від нього залежить скільки часу, нервів і грошей ви потратите, пропускаючи одну чи декілька заготовок за раз.

 

Розрізняють зубчатий вал подачі і вал подачі «кукурудза», Останній – дорогий у виробництві і призначений в основному для роботи із сирою або м’якою деревиною (наприклад липа), а також застосовується на двосторонніх верстатах, де опір від ножових валів суттєво більший. Враховуючи те, що деревообробка орієнтована на суху заготовку, а щільність навіть хвойних порід – на порядок вища, розглянемо зубчатий вал подачі, так як він впевнено зайняв перше місце серед інших.

 

Зубчатий вал подачі також може бути сегментним і суцільним. Різниця між ними тільки та, що суцільний вал – буде подавати пакет заготовок виключно однакових по товщині, а сегментний вал – дає можливість подавати в обробку пакет заготовок з різницею в товщині до кількох міліметрів.

 

Підсумовуючи вищезазначене – для комерційної роботи рекомендую обирати рейсмус, який зможе обробляти пакет заготовок, різних по товщині і чотирьохножовим валом.

Широкий вибір таких верстатів – Ви знайдете на сайті promstanok.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Related Posts

Чому шумить (гуде) фуганок?

Багато хто із досвідчених працівників деревообробної галузі досі працює на фугувальному верстаті в шумозахисних...

«Промстанок» на виставці «Деревообробка-2016»

Компанія «Промстанок» з 31 травня до 3 червня представляла деревообробне обладнання на найбільшій галузевій...

В Україні заборонили санітарну вирубку дерев у заповідних зонах

Кабінет міністрів України заборонив вирубувати дерева у заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і...

Компанія PROMSTANOK запрошує до Львова на Весняний Будівельний Форум

Головна подія весни у сфері будівництва та ремонту відбудеться цього місяця у Львові. З...